Serwis


  Bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie naszym klientom najwyższego poziomu świadczonych usług. Dotyczy to  przede wszystkim jakości spożywanej wody, ale także niezawodności dystrybutorów, z których nasi klienci korzystają.

  Woda dozowana z naszych urządzeń spełnia wszelkie kryteria wód przeznaczonych do spożycia określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Aby zagwarantować niezmienną, wysoką  jakość wody w dłuższym przedziale czasowym konieczna jest okresowa wymiana filtrów, sanityzacja jak również odkamienianie zbiorników wody gorącej w dystrybutorach, które są w nie wyposażone.

  Wymianę filtrów wykonujemy co 6 miesięcy, gdzie taki okres użytkowania zapewnia filtrację wody wysokiej jakości, co jest potwierdzone badaniami i certyfikatami producenta, a przede wszystkim naszymi doświadczeniami w tym zakresie.

  Równie bardzo ważnym aspektem jest zapewnienie czystości mikrobiologicznej spożywanej wody. Dlatego też każde urządzenie jest okresowo sanityzowane co 6 miesięcy . Jest to proces, w którym cały zamknięty układ przepływu wody jest poddawany dezynfekcji.

  Dbamy również ze szczególną starannością o sprawność układów grzewczych, dzięki którym możemy w szybki sposób przygotować kawę, herbatę bądź inne produkty typu instant. Proces cieplny utrzymujący temperaturę w zbiorniku wody gorącej o stałej wysokości w zakresie 88-92°C, powoduje osadzanie węglanu wapnia i magnezu znanego potocznie jako osad kamienny. Często jest on przyczyną awarii układów grzewczych, dlatego też profilaktycznie każde urządzenie w ramach okresowego serwisu poddawane jest procesowi odkamieniania. Jest to czynność niezbędna mając na uwadze wspomniany już powyżej aspekt niezawodności pracy układu grzewczego, ale także utrzymania składu fizykochemicznego wody (składu mineralnego) i  odpowiedniego jej  smaku.

  Zdarza się, że uzdatnia się wodę pod kątem redukcji do niezbędnego minimum wapnia i magnezu czyli pierwiastków odpowiadających za twardość wody czyli za wspomniany już kamień osadzający się na elementach grzewczych. Należy jednak pamiętać, że w szczególność wapń jest minerałem niezbędnym do normalnego funkcjonowania naszego organizmu, który najlepiej przyswajalny jest z wodą. W zawiązku z tym jego redukcja wpływa niekorzystanie na nasze zdrowie i tym samym codzienne samopoczucie, ale także pogarsza smak wody. Woda staje się wówczas jałowa i może mieć słony lub gorzki posmak, który jest uzależniony od zastosowania metody redukcji tych minerałów.

  Te właśnie trzy czynności w ramach okresowych serwisów wykonujemy bezpłatnie w ramach opłaty za najem dystrybutorów. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję zawsze czystej i smacznej wody oraz niezawodności użytkowania.